Sport Club


Sport Club powstał z myślą o psach sportowych, regularnie i intensywnie trenujących, startujących w zawodach.

Właśnie w trosce o psy sportowe, ich zdrowie, dobrą kondycję, jak najlepsze wyniki i wyśmienite starty stworzyliśmy Sport Club. Wspieramy psy w czasie ich kariery sportowej, ale również dbamy o to, by po jej zakończeniu cieszyły się nienagannym zdrowiem i dobrą kondycją.

Joanna Hewelt – trzykrotna mistrzyni Polski Obedience oraz Marek Rogalski-Janc – pięciokrotny Mistrz Polski i potrójny Mistrz Świata w psich zaprzęgach karmią swoje psy karmami Fish4Dogs, w czasie treningów używają przysmaków Fish4Dogs oraz suplementują swoje psy suplementami Fish4Dogs.

Oprócz nauczenia psa wykonywania poszczególnych ćwiczeń, trzeba zadbać, by jego organizm był stale w nienagannej kondycji. Zapotrzebowanie energetyczne psa sportowego jest większe o około 1,5 do 2,5 razy w porównaniu do zapotrzebowania bytowego. Dodatkowo, jeśli pies trenuje w zimie to jego zapotrzebowanie energetyczne zwiększa się jeszcze o minimum 50%.

Karmy dla psów intensywnie trenujących powinny być bogate w tłuszcze, białko i węglowodany stanowiące źródło energii. Tego typu produkty muszą być wysoko strawne i łatwo przyswajalne, a przy tym nie mogą mieć zbyt dużej objętości. Te wszystkie cechy posiadają karmy Fish4Dogs. Podawanie psu sportowemu karmy słabo przyswajalnej lub nisko wydajnej stanowi znaczne obciążenie dla układu pokarmowego psa i jest błędem.

Karmy Fish4Dogs są karmami mono-proteinowymi, to znaczy, że zawierają tylko jedno źródło białka zwierzęcego. Jest nim najwyższej jakości, pozbawione antybiotyków i hormonów mięso ryb. Białko ryb jest lekkostrawne, trawione przez psy w ponad 90%. W porównaniu białko z niskiej jakości wołowiny jest trawione tylko w 50-60%. To powoduje, że ryby są idealnym pokarmem dla psów sportowych.

Węglowodany w pokarmie psa dostarczają odpowiednią ilość energii. Fish4Dogs zastąpił pszenicę i inne zboża ziemniakami i grochem, które są zdrowszą formą węglowodanów. Uczulają one dużo rzadziej, są bogate w witaminy C, B6 i potas. Używając jednocześnie ziemniaków i grochu w karmach Fish4Dogs zapewniamy zrównoważony indeks glikemiczny, który jest miarą wpływu węglowodanów na poziom cukru we krwi. Zalecane jest dostarczanie psom pokarmów o niskim indeksie glikemicznym, gdyż powolne przyswajanie i stopniowy wzrost oraz spadek cukru we krwi powoduje mniejsze wydzielanie hormonu insuliny i pozwala ograniczać napady głodu.

Psy sportowe są znacznie bardziej narażone na kontuzje. Ich stawy są bardziej obciążone, znacznie częściej mogą występować stany zapalne lub przeciążeniowe. Dlatego dieta jest tak bardzo ważna. Ryby dzięki swojemu chrzęstnemu szkieletowi są naturalnym, bardzo bogatym źródłem siarczanów glukozaminy i chondroityny (siarczany są najbardziej przyswajalną formą tych substancji). Zarówno glukozamina, jak i chondroityna ma nieoceniony wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu szkieletowego i funkcje chrząstek stawowych. Kwasy Omega- 3 posiadają naturalne właściwości przeciwzapalne. Formy EPA i DHA tych kwasów, znajdujące się jedynie w morskich źródłach, pomagają złagodzić bóle stawów, redukując stany zapalne.

Zdrowe, zbilansowane, wysoko strawne i łatwo przyswajalne jedzenie zapewni poprawne funkcjonowanie całego organizmu, zwiększy jego wydolność, poprawi wyniki sportowe.

Co zyskasz?

Atrakcyjna oferta

Tylko dla Klubowiczów!

Dołącz do nas!

Zapraszamy do kontaktu!

Najwyższa jakość

produktów Super Premium

Wysyłka w 24h

wprost do Twoich drzwi

Bezpieczeństwo

gwarancja bezpiecznych zakupów